EKO SMREKA V ODDELKU METULJI

Naš oddelek Metulji domuje v enoti Centralni vrtec, vhod Rdeča kapica. Otroci oddelka so stari 3 oziroma 4 leta. Radi se igramo in ustvarjamo, zato smo se  odločili, da se vključimo v nagradni  natečaj »Deluj eko – ohrani čebelo in smreko«. Organizatorja natečaja sta bila podjetje Medex in Hofer, ki sta nam podarila smreko iz lepenke. Namen natečaja je bil, da otroke ozaveščamo o pomenu ohranjanja narave. Navdih za okrasitev  smreke pa so bile slovenske  pravljice v katerih nastopajo čebele in gozdne živali.

V okviru predšolske bralne značke je deklica v vrtec prinesla knjigo Sovica Jokica.  Pravljica je bila otrokom zelo všeč, zato smo se odločili, da bomo smreko okrasili  s sovicami. Otroci so v vrtec prinesli odpadne tulce, stare gumbe, vejice, vrvi in iz zbranega materiala smo izdelali sovice. Vsaka sovica je bila okrašena s svojim vzorčkom.  Okrašeno smreko smo fotografirali in poslali organizatorjem. Naša  eko smreka je bila zelo lepa, kar so spoznali tudi organizatorji, saj je bila izbrana kot ena izmed najlepših eko smrek. Sedaj krasi poslovalnico Hoferja v Boštanju. Otroci so za nagrado, ker so bili tako ustvarjalni, dobili izdelke iz medu.

Avtor: Mira Kovač

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost