Ježki

Dragi Ježki,

Je čas, ko se ne moremo, ne smemo družiti.

Je čas, ko moramo zelo resno upoštevati pravila, navodila, da prebrodimo krizo, kakršne nismo vajeni.

Je čas, ko nenehno spremljamo obvestila, da svoje zdravje varujemo tako, da ostajamo doma. Doma, v varnem krogu družine.

Pregovor pravi, da je doma najlepše, zato otroci in starši izkoristite ta čas tako, da vam bo zanimivo, najlepše, ljubeče. Predvsem bo ta čas brez vsakdanjega hitenja in naglice.

Otroci, veliko dejavnosti, ki jih počnemo v vrtcu, lahko izvajate  tudi doma. Rišete, pojete, plešete, poslušate ali berete pravljice s starši, telovadite, se družite ob igranju zanimivih družabnih iger, pomagate staršem pri pripravi kakšne dobre jedi in pri drugih dnevnih opravilih doma.

Če bi bili v vrtcu, bi se na bližajoči materinski praznik navdušeno in ustvarjalno pripravljali, da bi mamice presenetili z darili. Naj vas spomnim, da to lahko storite tudi doma, pomaga vam lahko očka. Narišite ji kakšno risbico, potegnite jo v svoj objemček, podarite ji poljubček, zapojte ji pesmico, povejte ji, da jo imate neskončno radi. Tudi midve prilagava pesmico za mamice.

MAMICA

(Zvezdana Majhen)

 

Kdor je nima, ni rojen –

takšen najbrž ni noben.

Če si človek, maček, miš,

le ob mami preživiš.

 

Mamica mi da ime,

prvo pravljico pove;

z energijami srca

me spodbuja in crklja.

 

Mamica mi razloži,

kaj je dobro in kaj ni,

da od daleč prepoznam

pravo pot, kjer hodim sam.

 

Želiva, da vam bo ta čas, ki nas ločuje, tudi zanimiv in igriv, da se imate radi, predvsem pa, da ostanete zdravi.

Vse dobro vam želiva Doris in Ema

 

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost