NARAVOSLOVNI KOTIČEK PRI SONČKIH

Bezeg ni samo zdravilna rastlina, ki jo uporabljamo za sirupe in čaje, temveč lahko z vejicami omenjenega grma tudi kaj izdelamo. To smo storili tudi otroci skupine Sončki. V ponedeljek, 6. junija 2022, nas je namreč obiskala dr. Špela Klofutar iz Pedagoške fakultete v Ljubljani in z nami izvedla nekaj zanimivih in poučnih naravoslovnih aktivnosti. Gospa nas je obiskala v sklopu nagradne igre »Naj naravoslovni kotiček«, v kateri je sodelovala naša skupina in si obisk ge. Špele prislužila s skrbno urejenim, lepim in poučnim naravoslovnim kotičkom.

Otroci so si iz bezgovih vej sami izdelali zapestnice oziroma »gozdne ure«, sodelovali smo v igri spomina z naravnimi materiali, otroci pa so se preizkusili tudi v igri štetja s posušenimi praprotovimi stebli. Otroci so pri aktivnostih zelo uživali ter se veliko novega naučili.

Otroci skupine Sončki s Kajo, Vesno in Tanjo

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost