14. 11. 2022, SVETOVNI DAN SLADKORNE BOLEZNI

V Vrtcu Ciciban Sevnica smo se odzvali povabilu Zveze društev diabetikov Slovenija. Našo novo enoto Panorama bomo na svetovni dan sladkorne bolezni obarvali v modro barvo in se tako pridružili ostalim ustanovam po svetu, ki želijo s tem opozoriti na težave, sladkornih bolnikov.

S pridružitvijo k akciji smo podprli prizadevanja Društva sladkornih bolnikov Slovenije, da bi imeli vsi sladkorni bolniki ustrezen dostop do oskrbe in bi tako obvladali svoje stanje in se izognili zapletom.  Ob naraščajočem številu sladkornih bolnikov v svetu, s tem  dejanjem  opominjamo vlade, da je potrebno povečati vlaganja v oskrbo ter za preprečevanje sladkorne bolezni.

100 obletnica odkritja inzulina  je enkratna priložnost za pomembne spremembe za 460 milijonov ljudi, ki živijo v svetu s sladkorno boleznijo.

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost