Tradicionalni slovenski zajtrk

Že vrsto let se vključujemo v nacionalni projekt »Tradicionalni slovenski zajtrk« in sledimo smernicam, ki nas spomnijo, da je hrana, ki so jo pridelali in pripravili ljudje na naših kmetijah in slovenskih kmetijskih in živilskih podjetjih, bolj sveža in okusnejša od hrane, ki je  pripeljana od daleč in ima za seboj na stotine in celo na tisoče kilometrov.

V vseh oddelkih so se v okviru projekta odvijale različne likovne, pevske in poučne delavnice, ki smo jih obogatili z obiskom čebelarjev, starih staršev in glasbenikov.

V petek, 18. 11. 2022 pa je bilo še posebno slovesno. Otroci so se po okusnem zajtrku, ki je vseboval  med, maslo in jabolko iz naše občine, oblekli v kostume kranjske čebelice, plesali ob glasbi ter peli ob glasu harmonike.

Z vsemi dogodki in dejavnostmi v preteklem tednu smo otroke vzgajali k odgovornemu ravnanju s hrano ter razvijali spoštljiv odnos do hrane in lokalnih pridelovalcev.

Andreja Kumer, vodja projekta

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost