Sankaški dan na Lisci

Otroci oddelka Gumbki smo se na petek pred pustno soboto, 17. 2. 2023 odpravili na sankaški dan na najvišji hrib v občini Sevnica, na Lisco. Odpeljali smo se z avtobusom proti Lisci in vmes navdušeno opazovali kako se vije pot in spreminja okolica. Najprej smo se iz parkirišča, nasproti nekdanjega smučišča, povzpeli na vrh do vremenske postaje, nato pa se spustili do sankaške proge pod igriščem. Vreme nam je bilo ta dan super naklonjeno. Sicer je na vrhu malo pihljal veter ampak na sankaški progi pod igriščem Tončkovega doma je bilo mirno. Komaj smo čakali, da se poženemo po belem pobočju. Uživali smo v spuščanju z bobi in lopatkami pa tudi kepanja smo bili deležni. Otroci so se pogumno spuščali po strmini in vzdržljivo korakali na vrh za nov spust. Sonce je grel naša lička in poskrbel, da nas ni zeblo.
Tako vožnja na Lisco, kot tudi povratek proti vrtcu, je bil varen in miren. Izkoristili smo še zadnje vzdihljaje snežne odeje na Lisci in preživeli aktiven in super zabaven dan.

Katarina Oreškovič, dipl. vzg.

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost