MAREC- MESEC DRUŽINE

Družina je najpomembnejši dejavnik uspešne vzgoje in zdravega načina življenja otroka.  V vzpodbudnem okolju otrok pridobi prve pomembne izkušnje za življenje.  Družina je tista, ki otroku daje ljubezen, pohvalo in varnost. Mesec marec smo, zato v oddelku Srčki posvetili družini. Spoznavali smo sebe in svojo družino, se pogovarjali o mamicah, očkih, bratcih in sestricah. Vključevali smo se v različne dejavnosti- izdelovali smo darila za mamice in atije, se merili, tehtali, izdelali plakat o družini, igrali didaktične igre- iskanje parov, prepevali pesmice in se gibali ob glasbi. Ogledovali in se pogovarjali ob knjigah na temo družina: Moja družina, Moja mamica, Moj mali bratec, Moj očka, Rad te imam mamica… Aktivno smo se vključevali v igre vlog- skrbeli za dojenčke- jih previjali, hranili, umivali…

Mesec družine smo zaključili z lutkovno predstavo o treh malih sovicah z naslovom: »Mami, kje si?«. Na predstavo smo povabili otroke iz oddelkov Muce, Miške in Gumbki. Otroci so  jo z navdušenjem ogledali in se po predstavi igrali z lutkami. Prijetno skupno druženje smo zaključili s pesmicami o pomladi, saj nas ta že razveseljuje s toplimi sončnimi dnevi in cvetočo naravo.

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost