DRUŽENJE OB PEKI ROGILJČKOV

V enoti Studenec menimo, da je še kako pomembno, da se že otroci seznanjajo z kmečkimi opravili, kot so med drugimi tudi peka kruha, skrb za živali v hlevu ter na pašnikih, delo na njivah, vrtovih. Tako smo se v sklopu projekta »kmetija«, katerega izvajamo v naši enoti, odločili za obisk turistične kmetije pri družini Janc, na Studencu. Sodelovali smo pri pripravi in peki slastnih rogljičkov. Otroci so z veseljem gnetli testo, spoznavali ter utrjevali sestavine, oblikovali testo v rogljičke ter gostiteljico go. Barbaro pospremili v veliko kuhinjo do peči, kjer so se rogljički spekli. Medtem časom so se otroci sprostili ob glasbi ter plesu ter se na koncu posladkali z rogljički ter slastnim sokom.

Male in velike Sovice ter Cepetavčki obljubljamo, da družino Janc spet kmalu obiščemo, ko bomo spoznavali kmetijo, delo na kmetiji, orodja ter živali.

 

Zapisala Mateja Blatnik

dav

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost