TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK PRI ZMAJČKIH

Ves teden smo se pripravljali na prav poseben zajtrk – Tradicionalni slovenski zajtrk. Veliko smo se pogovarjali o zdravi prehrani, izdelali prehrambno piramido, skrbeli za čistočo rok in higieno kihanja in kašljanja. Otroci so povezovali pridelke oz hrano, ki nam jo dajejo rastline oz živali (kruh – žito, med – čebele, mleko – krave, jabolko – jablana). Največ pozornosti smo posvetili spoznavanju čebel, njihovi čebelji družini ter medenim izdelkom. Zato smo izdelali velik panj ter ga okrasili s čebelami. Peš smo se odpravili tudi na ogled pravega čebelnjaka. Za petkov zajtrk pa smo skupaj izdelali pogrinjke, da je bil zajtrk še malo bolj slavnosten.

                                                                                                             Zmajčki z Anico in Tino

 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost